Anasayfa REN Hakkında Sık Sorulan Sorular
ÜRÜNLERİN AMBALAJLARI GERİ DONÜŞÜMLÜ MÜ?

Nerdeyse  kullandığımız bütün ambalajlar  tamamiyle geri dönüşümlü materyal kullanılarak üretilmektedir.Ürün kutuları FSC kağıttan yapılır.  FSC etiketi taşıyan kağıt ve orman ürünleri ormanların biyolojik çeşitliliğine, verimliliğine ve ekolojik süreçlerine zarar vermez. Ormanların ve diğer habitatların değişimi engellenir ve korunur. Dünya çevresinde tehlike seviyesi çok yüksek böcek ilaçların kullanımını engellenir. Genetik olarak değiştirilmiş ağaçların yetiştirilmesi engellenir. Bununlla beraber bu bölgelerdeki yerli halkın haklarına saygı duyulur.Ürün etiketlerinde ve kartonlarında kullandığımız mürekkep bitkiseldir.  Suni mürekkep hem üretiminden önce hem de sonra çevreye zarar verir.  Bitkisel mürekkep çevre dostudur ve geri dönüşüme uygundur.  Pek çok bitkisel bazlı mürekkep vardır. Bitkisel mürekkebin içeriğinde, keten tohumu yağı, çin yağı,  hint yağı otu, kanola, yalancı safran vardır. Ürünlerin ambalajlarını geri dönüşüm işlemine tabii tutulmaları için REN'in İngiltere'deki ofisine  ücretsiz kargo ile yollayabilirsiniz.

Back to top
KISACA REN'İ ANLATIR MISINIZ?

Dünyaçapında 43 ülkede bulunan, 10 sene once ilk mağazasını Londra’da açan REN’in ürünlerinin en önemli özelliği cilt dostu olmayan maddeleri  içermemesi ve en son teknolojiyi kullanarak üretilmesi. ‘’Temiz Biyoaktif’’ cilt bakımı kavramının öncülüğünü yapan REN,  hem vücut hem de cilt bakım ürünlerinden oluşuyor. Son derece hos kullanımlar sunan markada cilde zararlı olan maddeler kullanılmıyor ve raf ömrünü uzatan kimyasallar %1’den az oranda ekleniyor. Ürünler en hassas cilt göz önünde bulundurularak formüle ediliyor.

Back to top
NEDEN BİR MARKA DAHA?

Yüksek teknolojili ürünler etkilidir. Ancak çok fazla kimyasal ve sentetik içermektedirler.

Doğal veya organik iddiasındaki ürünler ise etkisiz veya kullanımı keyif vermeyen (kötü kokulu, kalın ve uygulaması güç taşıyıcılar içeren vb.) ürünlerdir.

REN hem yüksek teknoloji ile üretilen hem de sentetiklerden arındırıldığı için

cilt dostu olmayan maddeleri içermeyenmevcut tüm markalarda olmayanı başarmış bir markadır.

Back to top
REN MARKASININ ARKASINDAKİ FİLOZOFİ NEDİR?

REN, son teknoloji ile üretilmiş biyoaktiflerle formüle edilmiş, cilt dostu olmayan maddeleri içermeyen olması gerektiği gibi cilt bakımıdır.

REN ürünleri, cildin doğal kendini koruma, onarma ve yenileme becerisini artırarak cildin güzel, sağlıklı olmasını ve ışıldamasını sağlarken keyifli kullanım sunar.

Back to top
BİYOAKTİF NE DEMEK?

Daimi güzel ve sağlıklı bir cilt için gerekli ürünleri üretmenin anahtarı biyo bilimdir. Bu amaçla kullanılan Biyo Aktif madde, biyolojik doğal bir kaynaktan ayrılmış bir moleküldür. Cilde etkin olarak tesir  eder ve bu etki de bilimsel olarak geniş çaplı bir şekilde test edilmiştir. Biyo Aktif madde içeren cilt bakım ürünleri, kutu bitene kadar taze ve etkin kalır. Bu da cildinizin tedavi ve bakım sürecinde diğer kozmetik ürünlerine kıyasla önemli ölçüde  fark yaratır, istenen sonuçları verir. Bu bilimsel gerçeği benimseyen REN’ in amacı cildin doğal koruma, onarım ve yenileme süreçlerini gerçekleştiren cilt bakım formulasyonlarını üretmek ve bunun için de Biyo Aktif teknolojisindeki son keşifleri uygulamanın yeni yollarında öncü bir kurum olmaktır.

Back to top
REN ÜRÜNLERİNİ HAMİLELER KULLANABİLİR Mİ?

Hiçbir ürünümüzde hamilelerde endişe yaratacak içerik yok. Ama, belirli ürünlerin belli seviyelerde içerdiği aktifler;  mesela esansiyel yağlar gibi, bazı hamile bayanların kullanmaktan sakındığı ürünlerdir. Eğer endişeniz varsa lütfen doktorunuza danışın.

Back to top
ÜRÜNLERİNİZDE SPF VAR MI?


Nemlendiricilerimizde kullandığımız UV filtreli bitki yağları ve ve gamma oryzanol (kaynak: pirinc) nedeniyle yaklaşık 2 ile 4 faktör arası koruma sağlaması bekleniyor. Yine de kanıtlanmış sonuçları olmadığından uzun sure güneşe maruz kalınma durumda ek güneş koruması  kullanılmasını öneriyoruz.

Photoactive Sun Veil SPF 15 içeriğinde bulunan mikro mineral tanecikleri ile cildi UVA ve UVB ışınlarından korurken, antioksidanlar sayesinde serbest radikallerden ve çevresel faktörlerle savaşır. Cildi güneşin zararlı etkilerinden korurken, ciltte beyaz  bir tabaka bırakmadan kolayca emilir ve cilt renk tonunu düzenler. İçeriğindeki antioksidanlar sayesinde cildin yaşlanma sürecini yavaşlatmaya yardımcı olur.
 

Back to top
GÜNEŞ KORUMA ÜRÜNLERİNİZ VAR MI?

Nanoteknolojiden ve sentetik içeriklerden bağımsız güneş koruması geliştirmek cok zor olduğundan daha iyi bir teknoloji  bulana kadar markamızın arkasındaki filozofi nedeni  ile guneş koruma serisi çikarmayı erteliyoruz.

Back to top
MAKYAJ TEMİZLEME ÜRÜNÜNÜZ VAR MI?

No.1 Cleansing Purity Balm hem yüz hem de göz çevresi için ideal bir temizleyicidir.

Back to top
HAYVANLAR ÜSTÜNDE TEST YAPIYOR MUSUNUZ?


Ürünler hayvanlar üstünde test edilmiyor, paket ve ambalajlarında geri dönüşümlü materyaller kullanılıyor ve bitkisel mürekkep ile basılıyor. Müşteriler boş REN şişelerini REN’in İngiltere ofisine ücretsiz gönderebiliyorlar.

Back to top
REN ORGANİK MİDİR?


Organik terimi özünde yiyecek ile ilişkilidir ve bu anlamda net bir tanımı vardır: yetiştirme ve hazırlığı kimyasal gübre kullanmadan ve koruyucu olarak hiçbir şekilde kimyasal  madde veya renklendirici kullanılmadan yetiştirilmesidir.

Fakat son zamanlarda cilt bakım ürünleri için bu terim sıkça kullanılmaya başlanması organik tanımını bulandırmıştır.

Esansiyel yağlardan bahsettiğimizde bu tanım kullanılabilir çünkü yiyecek ürünlere yakınlık gosterir.

Fakat cilt bakım ürünlerini sadace esansiyel yağlar veta bitkisel yağlar kullanarak geliştirmek mümkün değildir.

Biz Ren’de bu terimin cilt bakım ürünleri icin kullanılması konusunda endişeliyiz çünkü örnek olarak organik bir hindistancevizi yağindan elde edilmiş sülfat cilt için zarar verici olabilir.

Ren "Clean" yani "temiz" ürünler yapmayı hedeflemiştir. Clean diyerek: ’’Cilt bakim ürünlerinde sıkça kullanılan cilde dost olmayan içeriklerden arınmış, etkili, sofistike, kullanmasi da son derece keyifli ürünlerden bahsediyoruz. Ren sentetik koku, renk, silikon, sülfat, PEGS, TEA/DEA, parabenler, üre ve hayvansal içerik içermiyor.

Standart içerikler kullanmadan formüle edilen bu ürünleri sizlere sunmak çok uzun zaman ve emek gerektirse de müşterilerimizden gelen geri dönüşler bu emeği değerli kılıyor.

Özet olarak esansiyel yağlar organik cilt bakımı üretmekte cok küçük bir bölüm ve  Ren de bu esansiyel yağları kullansa da organik demek doğru değil.

Back to top
KORUYUCU MADDE OLARAK NE KULLANILIYOR?


Ren’in vakumlu ambalajı en önemli koruyucusudur. Bu ambalaj mikropların havadan ve ürünle temas eden ellerimizden ürüne geçmesini tamamiyle engeller.

REN raf ömrünü uzatmak icin en zararsız koruyucu maddeleri %1’den az oranda kullanılır. Organik bir bileşik olan , organik ürünlerin üretilmesinde sentez olarak da kullanılan ve glikol eter olarak cildiye ürünlerinde özellikle deri merhemlerinde sıklıkla kullanılan Fenoksietanol ve doğal amino asitlerden elde edilen sodyum hidroksimetilglicenat REN ürünlerinde kullanılan koruyucu maddeler. Bunlar ürünlerde sadece %1 oranında kullanılıyor. Piyasada kullanılan koruyucu maddelerden daha az zararlı olsalar da yine de sentetik olan bu maddeler için REN daha doğal alternatifleri arıyor.

Back to top
REN DOĞAL MI?

 Pek çok cilt bakım ürününde koruyucu amaçlı kimyasal bileşen kullanılmaktadır. Buna ek olarak birçok doğal (sentetik olarak elde edilen) içerik de cilde dost değildir o yüzden doğal demek anlamsızdır.

REN,  cilde dost olmayan içerikleri kullanmadan, son teknolojiden yararlanarak temiz cilt bakımı yapmayı prensip edinmiştir. Bu doğrulduda ürünlerini üretirken,  cilde dost olmayan ve tahriş edecek içerikleri kullanmaz ve de aynı kategoride hatta premium markalarin sağladığı faydaları ve kullanım keyfini sağlar. Çoğunlukla diğer markalar bu kriterlerden yalnızca birine odaklaniyor;  bu da kullanıcının bir veya daha çok sebepten ötürü memnun olmamasına neden oluyor. Yani doğal olduklarını iddia eden ürünler etki göstermiyor veya gösterenler de kimyasallar içermektedir.

REN  ne doğal ne de organiktir. REN cilde dost biyoaktifler ve ileri teknolojiyi kullanarak ürünlerini üreten ve bu etkinlikle beraber keyifli kullanım sunan farklı bir markadır.

Back to top
NO DAMGASI NE DEMEK? NEYİ VURGULUYOR?


Ürünlerinin doğal veya organik olduğunu söyleyen birçok marka var. Ya da bol kimyasal kullanmasına rağmen, ürünlerinin içeriğinde bir veya birkaç tane organik ya da doğal madde kullandığı için kendini organik veya doğal diye lanse eden markalar da… Neyin doğal, neyin organik, neyin kimyasal olduğunu ancak bilinçli tüketici ürünlerin üstündeki içerik kısmına bakarak anlayabilir.

REN'in Clean damgasi urunlerimizde kullanmadigimiz icerikleri vurgulamakta. Bunların hepsi aşağıdaki gibi:

Sentetik kokular, petrokimyasallar, sülfatlı deterjanlar, silikonlar, sentetik renklendiriciler, hayvansal içerikler ve parabenler. Bunlar haricinde glikol ve diglikoller (propilen glikol vb.), PEG (polietilenglikol), PPG (polipropilenglikol), üre, D.E.A. (dietanolamin), T.E.A. (trietanolamin), PABA (para- aminobenzoik asit) ve di?er sentetik güneşten koruyucuları, alifatik alkoller/hidrokarbonlar, fitalatlar, fumaratlar, aminler, alkanolaminler, AHA (alfa-hidroksi asitler)/ BHA(beta-hidroksi asitler), poliakrilamid, metakrilat, elastomer, poloksamer, stiren, vinil, polikuaterniyum, sentetik ?elatlay?c? ajanlar, naylon, nitriller, nitratlar, nitrozamin oluşturucu ajanlar, bromatlar, flor, alüminyum ve alümin.

Back to top
ÜRÜNLERİNİZİN İSMİ NEDEN DEĞİŞTİ?


Ürünlerimizin faydalarını öncesine göre daha net bir şekilde göstermek için ürünlerimizin bir kaçının ismini değiştirmiştik. Ürünlerimizden bazılarının formülünü yeniledik ve geliştirdik (Daha fazla bilgi için lütfen ürün detaylarını inceleyin)

 

İsim değişikliği olan ürünler:
 

-Calendula ve Arctic Berry Ultracalm Cleansing Milk(Hassas ciltler için)- Yeni ismi: Hydra Calm Cleansing Milk

 -Moisture Protect Comfort-Plus Cleansing Milk (Kuru Ciltler için)- Yeni ismi: Ultra Moisture Cleansing Milk

 • Pore Minimising Detox Mask- Yeni ismi: Invisible Pores Detox Mask
 • F10 Enzimatik Smooth Radiance Facial Mask-Yeni ismi: F10 Smooth and Renew Peel Mask

 

İsmi değişen ve formülü değişen ürünler:
 

 • Damask Rose Ramnose Biosaccharide Body Cream – Yeni ismi: Moroccan Rose Otto Body Cream
 • Grapeseed, Jojoba and Shea Butter Body Cream – Yeni ismi: Neroli and Grapefruit Body Cream
 • Rose Complex Moisturiser – Yeni ismi: Vita-Mineral Day Cream
 • Moisture Recharge Comfort-Plus Day Cream – Yeni ismi: Ultra Moisture Day Cream
 • Calendula Omega 3/7 Hydra-Calm Moisturiser – Yeni ismi: Hydra-Calm Global Protection Day Cream
 • Matte Balancing Fluid – Yeni ismi: T-Zone Balancing Day Fluid
   
Back to top
HERHANGİ BİR YÜZ NEMLENDİRİCİNİZİN ÜRETİMİNİ DURDUNUZ MU?


Nemlendiricilerimizin isimleri değişti, ayrıca formüllerini de geliştirdik:
 

 • Rose Complex Moisturiser – Yeni ismi: Vita-Mineral Radiant Day Cream
 • Moisture Recharge Comfort-Plus Day Cream – Yeni ismi: Ultra Moisture Day Cream
 • Calendula Omega 3/7 Hydra-Calm Moisturiser – Yeni ismi: Hydra-Calm Global Protection Day Cream
 • Matte Balancing Fluid – Yeni ismi: T-Zone Balancing Day Fluid
   

En son içerikleri ürünlerimize katarak sürekli olarak ürünlerimizi geliştirmeyi hedefliyoruz ve bu şu anlama geliyor, arada bir ürünlerimiz yenilenecektir ve geliştirilecektir. Nemlendiriciler açısından ana mesele de onlara Global Koruma Kompleks’ini ilave etmemiz. Bu, içerikteki diğer maddelerin etkisini arttıran, antioksidanların güçlü bir karışımıdır. Bununla beraber serbest radikalleri de toplar. Bu da, cildin arındırılmasına yardımcı olur, kronik enflamasyonlara ve erken yaşlanmaya karşı cildi korur. Yeni nemlendiricilerimizin kokusu ve verdiği his eskisine çok yakın. Yaptığımız değişiklik doğrultusunda ürünümüzü daha çok beğeneceğinizi umuyoruz.
 

Back to top
ÇOCUKLAR REN ÜRÜNLERİNİ KULLANABİLİR Mİ?

Genel bir kural olarak, küçük çocuklar için uygun olan birkaç ürünümüzün sadece küçük miktarlarının kullanılmasını öneriyoruz. Daha önceden bahsedildiği gibi, REN Temiz Bio Aktif Cilt Bakımı ürünleri sentetik koku vericiler, gözenekleri tıkayan petrokimyasallar, sülfat deterjanlar, sentetik renk vericiler, hayvansal katkı maddeleri, parabenler veya diğer potansiyel cildi tahriş eden maddeler ve benzeri içerikler gibi  cilt dostu olmayan maddeler içermez. Bu yüzden, özellikle çocuklar için de uygundur. Çocuğunuzun özel bir alerjisi veya cilt tipi varsa, aile doktorunuza veya eczacınıza danışmalısınız.

Back to top
BİTEN ÜRÜNLERİMİ YENİDEN DOLDURABİLİR MİYİM?

Ambalajlama ile ilgili bu soruyla sık sık karşılaşıyoruz. Pompası olan ürünlerimiz vakumla dolduruluyor. Bu şu anlama geliyor, el ve hava asla ürünle temasa geçmiyor (kavanoz veya normal bir şişenin aksine). Koruyucu maddeler bildiğiniz gibi el ve havada bulunan bakterilerin ürünle temas sonrasında ürünün bozulmasını engellemek için ilave edilir. Vakumla doldurulan şişelerimizle, güvenli bir şekilde  müşteri kullanımı sağlamak için daha uzun ürün etkinliği oluşturan  katkı maddelerini en alt seviyesine düşürebiliyoruz. Vakumlu dolum yapılan sistemde mümkün olmadığından, temizleyicilerimiz ve duş yıkama ürünlerimiz için kullandığımız ambalajların yeniden doldurulması mümkün değildir.

Back to top
REN HURMA YAĞI KULLANIYOR MU?

Ürünlerimizde hurma yağı kaynaklı içerikler kullanmıyoruz.

Back to top
REN'İN SAÇ ÜRÜNÜ VAR MI?


Şu an online olarak 100 ml’lik boyutlarda Oat ve Bay Shampoo ve Pro-Vitamin Hair Conditioner satışı yapılıyor. Bu bizim exclusive ürettiğimiz otel serisinin bir parçası ve dolayısıyla mağazalardan alınması mümkün değildir.
 

Back to top
Anasayfa REN Hakkında Sık Sorulan Sorular